Nuriye Gülmen’den mektup var: “Adalet bizim ellerimizde!”

26 May 2017

“Yeni bir Gezi ya da Tekel direnişi çıkar” korkusuyla tutuklanan Nuriye Gülmen kaldığı hapishaneden mektup gönderdi, “Adalet bizim ellerimizde” dedi

23 Mayıs günü “yeni bir Gezi ya da Tekel direnişi çıkması” korkusuyla tutuklanan Nuriye Gülmen kaldığı hapishaneden direniş dostlarına ve Türkiye halklarına mektup yazdı.


Mektubunda “Yüksel’i sahipsiz bırakmayın” diyen Gülmen, tutuklanmalarına ilişkin olarak “Adalet o saraylarda, emir-talimatla çalışan savcıların, hakimlerin iki dudağı arasında değil. Adalet bizim ellerimizde, adalet açlığımızdadır” dedi

Gülmen’in yazdığı mektup:Sevgili direniş dostları, cânım Türkiye halkları,
İki gün önce yeni bir Gezi ya da Tekel yaratmaya çalışmakla suçlandık ve örgüt üyeliğinden tutuklandık. Ellerindeki soruşturma 20 günlük. “Örgüt seninle irtibata geçti mi” gibi kıymeti kendinden menkul soruların dışında, tek sorabildikleri, “Sosyal medya hesaplarında suç unsuru olan herhangi bir şey paylaştın mı?”
Yine de tutuklandık. Hayıflanmıyoruz. Biliyoruz: Adalet o saraylarda, emir-talimatla çalışan savcıların, hakimlerin iki dudağı arasında değil. Adalet bizim ellerimizde, adalet açlığımızdadır!
Bugün açlığın 78. günü. 78 günlük açlığımızla bu kez dört duvar arasından haykırıyoruz: “İşimizi Geri İstiyoruz”
Yüksel’in ruhunu, sizin gülüşlerinizi, göz yaşlarınızı, elimizi tutan ellerinizi, üstümüze titreyen canınızı, bize sevgiyle bakan gözleriniz aldık, buraya getirdik. Açlığımıza katık yapıyoruz. Betona renk, duvarlara ses yapıyoruz.
Bizi unutmayın! Açlığa ses olmayı, ekmek davamızda taraf olmayı, anıtımızın önünü çiçeklendirmeyi unutmayın. Sakın ha, Yüksel’i sahipsiz bırakmayın!
Sizleri çok seviyoruz!
Ve elbette
Biz kazanacağız!
Share on :

Hiç yorum yok:

 
Copyright © 2015 benhayattayken
Distributed By My Blogger Themes | Design By Herdiansyah Hamzah